ANASAYFA İÇERİK ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER BİYOGRAFİ RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

İÇERİK ARA


Gelişmiş Arama

Biyografi

AHMET ECE KİMDİR?

      Ahmet Ece 1959 Erzincan Doğumludur.Evli ve Fatih,Sultan,Mehmet adında üç çocuk babasıdır.1980 yılında Profesyonel Türk Halk Müziği sanatçısı olarak tanıdık Ahmet ECE'yi. 1990 yılında PARDON PARDON isimli ilk albümünü yaptı ve üç eserine klip yaptı,yurt içi ve yurt dışında video-klip olarak dağıtımı yapıldı.

    1992 yılında ERZİNCAN 92 isimli ikinci albümünü yapıp iki eserine klip çekti.2002 yılında BİZ BU TÜRKÜLERİ KÖYDEN GETİRDİK isimli albümünü GÜLESİN hanımla düet olarak yaptı ve bir eserine klip çekti.

     2004 yılında YÖRÜK KIZI isimli albümünü Gülesin Ahmet ECE ikilisi olarak çıkardılar ve son olarak 2006 yılında ŞEHİT ASKERİN SON MEKTUBU adlı albümü yaptılar.Bu albüm 31 ekim 2005 tarihinde şırnak uludere sisi tepe mevkinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan OĞUZ PARPALOĞLU'nun son olarak annesini arıyarak şehitlik haberini vermesi üzerine yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenerek bütün şehitlerimizin anısına gerçekleştirilmiş bir yapıttır. Kaset gelirinin yüzde onluk bir kısmıda şehit aileleri derneğine bağışlanmaktadır.

    Sahne ve Müzik Çalışmalarından dolayı bir çok resmi ve özel kurum ve kuruluşlardan plaket ve teşekkür belgeleri alan Ahmet ECE sinema filmleri ve televizyon dizilerinde de oyunculuk yaptı.

     Kanal 7 televizyonunda 15 Temmuz 2002 tarihi itibariyle her hafta canlı yayında TİYATRAL ve MÜZİKAL programlar yaptı.öykülü türkülere Senaryosunu yazarak televizyon programlarında ve halk konserlerinde Anadolu giyim kuşam ve sahnesiyle Anadolu kültürünü işlemektedir.
    
       150 yi aşkın Söz,Müzik ve bestesi kendisine ait Türk Halk Müziği eserine imza attı. Söz Yazarı ve Bestekar olarak Mesam Üyesi olan Ahmet Ece 1989 yılında TRT de düzenlene İlginç Rekorlar Köşesinde 1 dak.3 saniyede 16 Parça kıyafeti giyerek Türkiye rekorunun sahibi oldu.

Bu sayfa 15 defa görüntülenmiştir.


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi